Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mieszkańcy gminy Józefów będą mieć dostęp do internetu

Jeszcze w tym roku prawie wszyscy mieszkańcy gminy Józefów będą mieć dostęp do Internetu, a o tym, co ważnego i ciekawego dzieje się w ich gminie dowiedzą się z telebimów.
Przekazywanie informacji za pomocą elektronicznych ekranów to nowatorski pomysł samorządowców z Józefowa. Telebimy zostaną zainstalowane w Józefowie, Majdanie Nepryskim, Długim Kącie, Stanisławowie, Górnikach, Hamernii oraz w Górecku Kościelnym. Na telebimach ukazywać się będą urzędowe, kulturalne i turystyczne informacje o tym co ciekawego i ważnego dzieje się w gminie. Gmina otrzymała właśnie pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na wdrożenie projektu informatycznego. – Po jego zrealizowaniu prawie wszyscy mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z Internetu – informuje Ireneusz Wilczyński, zastępca burmistrza Józefowa. Dzięki niemu łatwiej i szybciej będzie można między innymi załatwić sprawy urzędowe. W magistracie zostanie wprowadzony elektroniczny system obiegu dokumentów, ich elektroniczna archiwizacja oraz usługi z wykorzystaniem podpisu elektronicznego. Realizacja projektu potrwa około pół roku. – Wdrożenie nowego systemu wymaga przebudowy całej administracji w urzędzie – mówi Wilczyński. Po zakończeniu zadania w Józefowie będą funkcjonować trzy e-kioski (dwa w magistracie i jeden w szkole). Ponadto w świetlicach wiejskich w Majdanie Nepryskim, Długim Kącie, Stanisławowie, Górnikach, Hamernii i Górecku Kościelnym zostaną zainstalowane publiczne punkty dostępu do sieci. W każdym punkcie będą działać dwa komputery z drukarką. Na rynku w Józefowie zostanie zainstalowany hot-spot, z którego będą też mogli korzystać turyści. Projekt będzie kosztował 845 tys. złotych. Większą część tej sumy stanowią środki unijne.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama