Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Są pieniądze dla niepełnosprawnych z programu \"Uczeń na wsi\"

Niepełnosprawni uczniowie z gminy Komarów Osada mogą się już zgłaszać po wypłatę pieniędzy w ramach programu \"Uczeń na wsi”.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ma już środki, które przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mogą je otrzymać ci, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy złożyli lub złożą wnioski o taką pomoc. GOPS zwraca m.in. koszty: zakupu przyborów szkolnych, ubrań, oprogramowania komputerowego oraz opłat za korzystanie z Internetu. Mogą to być także opłaty za zajęcia, które poprawiają sprawność fizyczną lub psychiczną albo kursy językowe. Podstawą refundacji są faktury na rodzica lub opiekuna prawnego niepełnosprawnego dziecka za zakupy dokonane nie wcześniej niż 1 września ub. roku i nie później niż 25 czerwca br. Z pomocy w ramach programu \"Uczeń na wsi” skorzysta w całej gminie prawie 20 niepełnosprawnych. Niektórzy mogą otrzymać nawet do 3 tys. złotych.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama