Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Łosie skonały w sidłach. Policja szuka kłusowników

Dwa łosie konały w mękach. Udusiły się we wnykach pod Mirczem. Policja szuka kłusownika.
O znalezieniu w miejscowości Borsuk dwóch martwych zwierząt powiadomił policję w niedzielę przypadkowy przechodzeń. – Martwe łosie, czyli kilkuletnią klępę i rocznego byka, ujawniono na terenie ogrodzonej działki leśnej – informuje Tomasz Martyniuk z hrubieszowskiej policji. – Zwierzęta padły w wyniku uduszenia. Szukając pożywienia zwierzęta wpadły po prostu w zastawioną pułapkę: metalowe wnyki zacisnęły się na ich szyjach. W pobliżu stróże prawa ujawnili i zabezpieczyli dodatkowo 13 podobnych sideł o różnej średnicy. Policja bada okoliczności zdarzenia. Za złamanie ustawy Prawo Łowieckie sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności, ale wcześniej trzeba go zatrzymać.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama