Łosie skonały w sidłach. Policja szuka kłusowników
Dwa łosie konały w mękach. Udusiły się we wnykach pod Mirczem. Policja szuka kłusownika.
- (lew)
- 18.01.2010 11:28
O znalezieniu w miejscowości Borsuk dwóch martwych zwierząt powiadomił policję w niedzielę przypadkowy przechodzeń.
– Martwe łosie, czyli kilkuletnią klępę i rocznego byka, ujawniono na terenie ogrodzonej działki leśnej – informuje Tomasz Martyniuk z hrubieszowskiej policji. – Zwierzęta padły w wyniku uduszenia.
Szukając pożywienia zwierzęta wpadły po prostu w zastawioną pułapkę: metalowe wnyki zacisnęły się na ich szyjach. W pobliżu stróże prawa ujawnili i zabezpieczyli dodatkowo 13 podobnych sideł o różnej średnicy.
Policja bada okoliczności zdarzenia. Za złamanie ustawy Prawo Łowieckie sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności, ale wcześniej trzeba go zatrzymać.
Data dodania:
18.01.2010 11:28
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama

Komentarze