Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

O prawosławiu rozmawiali w liceum

W ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w poniedziałek I LO w Zamościu zorganizowano uroczystą prezentację najnowszej książki dr Krzysztofa Leśniewskiego Pt. \"Prawosławie, Światło ze Wschodu”.
Spotkanie zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica oraz Parafia Prawosławna Św. Mikołaja Cudotwórcy w Zamościu. Dr Leśniewski jest kierownikiem Katedry Teologii Prawosławnej Instytutu Ekumenicznego KUL. O prawosławiu, jego aspektach historycznych, tradycji i miejscu człowieka mówił również Arcybiskup Abel, ordynariusza prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama