Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hrubieszów dostanie 16 milionów na modernizację i rozbudowę kanalizacji i wodociągów

Miasto Hrubieszów podpisało umowę na współfinansowanie potężnej inwestycji. To warta około 23 mln złotych modernizacja i rozbudowa kanalizacji oraz wodociągu. – To będzie to największa inwestycja w historii naszego miasta – mówi burmistrz Zbigniew Dolecki.
Prawie 16 mln złotych miasto otrzyma z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach unijnego Programu Operacyjnego \"Infrastruktura i środowisko”. – Ostateczny koszt inwestycji będzie znany dopiero po rozstrzygnięciu przetargu – zaznacza sekretarz miasta Marek Watras. Planowane prace będą obejmować budowę ponad 5 kilometrów kanalizacji sanitarnej oraz budowę lub modernizację ponad 1 kilometra sieci wodociągowej. W ramach tej samej inwestycji zaplanowano modernizację przepompowni \"Ludna” i \"Grunwaldzka”, stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków. – Pierwszą inwestycją będzie zakup urządzenia do prasowania osadu w oczyszczalni – wskazuje Wojciech Ciesielczuk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Realizacja projektu \"Modernizacja i rozbudowa systemu gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Miejskiej Hrubieszów” jest planowana na lata 2010–13.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama