Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Najlepszych uczniów szkoły muzycznej w Zamościu można oklaskiwać za darmo

Świetnie wypadli na egzaminach, dlatego mogli swoje umiejętności zaprezentować zamojskim melomanom, nauczycielom i całej rzeszy rodziców. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu zagrali wczoraj w siedzibie miejscowej Orkiestry Symfonicznej.
Popis wypadł świetnie. Sala pękała w szwach. Zabrakło miejsc nawet na balkonie. – To był popis uczniów szkoły podstawowej uczących się w cyklu cztero i sześcioletnim – mówi Janusz Kiecana, dyrektor PSM w Zamościu. – Zaprezentowało się ok. czterdziestu solistów, orkiestra kameralna smyczkowa oraz grupa rytmiczna. Popis trwał ponad dwie godziny. Uczniowie świetnie radzili sobie z tremą. Grali utwory znanych kompozytorów (m.in. Fryderyka Chopina) z wielkim zaangażowaniem i wyczuciem. Publiczność gromkimi brawami nagradzała występ młodych skrzypków, pianistów czy m.in. wiolonczelistów. – Zawsze kiedy mam czas wybieram się na takie koncerty – mówi Krzysztof Lewkowicz, zamojski radny miejski (PiS), który nie żałował dłoni na oklaski. – Występy był naprawdę fajne. To jednak nie koniec popisów młodych muzyków. – W czwartek zaprezentują się uczniowie naszej szkoły średniej – tłumaczy dyrektor Kiecana. – To także będą najlepsi z najlepszych. Warto się do siedziby Orkiestry Symfonicznej wybrać. Koncert rozpocznie się o godz. 17. Wstęp wolny.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama