Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Hrubieszowie Internet będzie bliżej ludzi

Mieszkańcy Hrubieszowa będą mieć łatwiejszy dostęp do Internetu. Na nowy sprzęt, oprogramowanie i poszerzenie usług elektronicznych miasto otrzyma z Unii Europejskiej około 1,5 mln złotych.
Za te pieniądze w Hrubieszowskim Domu Kultury powstanie Telecentrum z nowoczesną bazą komputerową. Nowy będzie też portal magistratu z interaktywną mapą Hrubieszowa, a przy samym urzędzie stanie ogólnodostępny infomat. To nie koniec. – W urzędzie przybędzie sprzętu i zostanie wymienione oprogramowanie – mówi Marek Watras, sekretarz miasta Hrubieszowa. Te zadania będą realizowane w ramach projektu \"Nowe technologie – lepsza jakość usług internetowych w powiecie hrubieszowskim”. Zarząd Województwa Lubelskiego już zaakceptował do realizacji wniosek, który złożyło Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Urząd Miasta Hrubieszów oraz gminy: Trzeszczany, Mircze, Dołhobyczów, Werbkowice oraz Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie otrzymają na ten cel ponad 4 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Przypomnijmy, że od roku klienci hrubieszowskiego magistratu mogą składać dokumenty z podpisem elektronicznym.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama