Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zamojscy szachiści zagrali dla mieszkańców Afryki

Dokładnie 32 szachistów zdecydowało się zagrać w sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu, by wspomóc chorych mieszkańców Afryki. Pieniądze zebrane podczas turnieju zasilą konto Fundacji Polska Raoula Follereau.
Sobotnie zawody odbyły się w ramach obchodów 57 Światowego Dnia Trędowatych. Wygrał je Piotr Proc, drugi był Maciej Próchnicki, a na trzecim miejscu uplasowała się Katarzyna Zawadzka. – W turnieju wziął udział także szachista z Węgier Pall Csaba, nadając tym samym imprezie rangę międzynarodową – podkreśla Andrzej Szumowski, dyrektor MDK. Najlepsza trójka otrzymała medale, a wszyscy uczestnicy turnieju \"Szachiści dla Afryki” także specjalne, pamiątkowe podziękowania. Szachowe rozgrywki poprzedzone zostały otwarciem wystawy fotograficznej dr Kazimierza Szałaty pt.: \"Moja Afryka”. Ekspozycję zdjęć przygotowała Małgorzata Magryta. Uroczystości towarzyszyła loteria fantowa zorganizowana przez samorząd wychowanków MDK pod kierownictwem Aleksandry Baranowicz.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama