Zamojscy szachiści zagrali dla mieszkańców Afryki
Dokładnie 32 szachistów zdecydowało się zagrać w sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu, by wspomóc chorych mieszkańców Afryki. Pieniądze zebrane podczas turnieju zasilą konto Fundacji Polska Raoula Follereau.
- 31.01.2010 12:56
Sobotnie zawody odbyły się w ramach obchodów 57 Światowego Dnia Trędowatych. Wygrał je Piotr Proc, drugi był Maciej Próchnicki, a na trzecim miejscu uplasowała się Katarzyna Zawadzka.
– W turnieju wziął udział także szachista z Węgier Pall Csaba, nadając tym samym imprezie rangę międzynarodową – podkreśla Andrzej Szumowski, dyrektor MDK.
Najlepsza trójka otrzymała medale, a wszyscy uczestnicy turnieju \"Szachiści dla Afryki” także specjalne, pamiątkowe podziękowania.
Szachowe rozgrywki poprzedzone zostały otwarciem wystawy fotograficznej dr Kazimierza Szałaty pt.: \"Moja Afryka”. Ekspozycję zdjęć przygotowała Małgorzata Magryta.
Uroczystości towarzyszyła loteria fantowa zorganizowana przez samorząd wychowanków MDK pod kierownictwem Aleksandry Baranowicz.
Reklama
Komentarze