Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dachy na Zamojszczyźnie trzaskają pod ciężarem zamarzającego śniegu

Obfite opady śniegu dają się we znaki wszystkim. Ostatnio ucierpiało kilku gospodarzy, bo snieg zalegający na ich budynkach naruszył dachy.
W Kolonii Telatyn w powiecie tomaszowskim pod ciężarem zalegającego śniegu zawalił się w poniedziałek dach na budynku mieszkalno-gospodarczym. Do zdarzenia doszło w dzień, dlatego nikt z domowników nie ucierpiał. Straty oszacowano na 50 tys. złotych. Konstrukcja dachu ugięła się też na oborze połączonej ze stodołą w gminie Jarczów. Przybyły na miejsce zdarzenia inspektor nadzoru budowlanego potwierdził, że przyczyną miejscowego ugięcia się konstrukcji był zalegający śnieg, ale przy okazji dodał, że wadliwie wykonano dach. Dach na pustej obórce runął też w poniedziałek w Łaskowie w powiecie hrubieszowskim. Mogło dojść do pożaru, bo rozwalająca się konstrukcja pociągnęła za sobą przewody elektryczne z budynku mieszkalnego. Skończyło się na pęknięciu krokwi i uszkodzeniu dachu na domu. – Zgarnęliśmy śnieg z dachu mieszkania i przykryliśmy uszkodzone miejsce plandeką – mówi Piotr Sendecki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama