Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Fałszywy wnuczek chciał pożyczyć 50 tysięcy zł na mieszkanie

Podszywał się pod wnuka, chciał \"pożyczyć” 52 tys. zł na zakup mieszkania. Policja szuka oszusta, który próbował naciągnąć dzisiaj mieszkańca Zamościa.
Schemat się nie zmienił. – Dziadku, to ja (tu padło prawdziwe imię wnuka). Pożycz 52 tys. złotych, bo chcę okazyjnie kupić mieszkanie – z taką prośbą zwrócił się dzisiaj w południe do mieszkańca ul. Oboźnej podszywający się pod wnuka mężczyzna. Dzwonił kilka razy, w końcu starszy pan postanowił skontaktować się z rodziną. – I to było najlepsze rozwiązanie, bo szybko się okazało, że nikt z najbliższych nie zamierza kupować żadnego mieszkania – powiedziała nam Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji, która poszukuje oszusta. Stróże prawa apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. – Przestrzegamy zwłaszcza osoby starsze, które mogą otrzymywać telefony od nieznanych osób podających się za wnuczków lub innych członków rodziny – mówi Kopeć. – Zanim wpuścimy kogoś do domu, upewnijmy się z kim mamy do czynienia. Przypominamy, że przed przekazaniem pieniędzy należy skontaktować się z osobą, do której mają one trafić.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama