Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Król ze Szczebrzeszyna w lubelskim Ratuszu

Były wystawy w renomowanych galeriach Paryża, Nowego Jorku czy m.in. w Warszawie. Teraz obrazy Grzegorza Króla, znanego artysty-plastyka ze Szczebrzeszyna będzie można oglądać w lubelskim Ratuszu. Ekspozycja będzie nosiła tytuł \"Terra Deflorata”. Otwarta zostanie w czwartek.
– Znajdzie się na niej piętnaście moich obrazów – tłumaczy Grzegorz Król. – Wszystkie mają związek z naturą. Pokażę raczej większe moje prace. Najpokaźniejszy obraz będzie miał 2 na 2,5 metra. Grzegorz Król urodził się w 1957 r. Fascynuje go przyroda okolic Szczebrzeszyna i Roztocza, a przerażają spustoszenia jakie wywołuje człowiek. W jego obrazach wyczuwa się ten niepokój. Mają niezwykłą, tajemniczą aurę. Niektóre są ogromne. Wywołują zwykle wrażenie na widzach… Malarz wystawiał swoje obrazy w kilkudziesięciu galeriach sztuki na całym świecie. Od czwartku jego prace będzie można obejrzeć w lubelskim Ratuszu (wernisaż odbędzie się o godz. 17). Zostaną zawieszone na ścianach magistratu. Będą je mogli oglądać nie tylko znawcy sztuki, ale też zwykli petenci. Ekspozycja czynna będzie do 15 marca. Patronat nad nią objęli m.in.: Wojewoda Lubelski, Lubelski Urząd Wojewódzki i prezydent Lublina.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama