Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Posprzątajmy Roztocze z dzikich wysypisk

Trwa ogólnopolska akcja posprzątajmy.pl. Miłośnicy Roztocza odkryli ostatnio dwa dzikie wysypiska śmieci.
Pierwsze znajduje się przy czerwonym szlaku rowerowym na trasie między Szczebrzeszynem a Dzielcami, drugie przy czarnym szlaku turystycznym pomiędzy Lipowcem i Turzyńcem. – To ostatnie wysypisko zlokalizowane jest w przepięknym, ogromnym wąwozie lessowym – informuje Michał Basiński, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Tomaszowie Lubelskim, która włączyła się do akcji. – Liczymy na zlikwidowanie wysypisk przed sezonem turystycznym i czekamy na kolejne zgłoszenia. Ale wszystko wskazuje na to, że wstydliwe miejsca będzie można zauważyć dopiero jak zniknie śnieg. – Na wiosnę zostaną zorganizowane akcje sprzątania najpopularniejszych miejsc odwiedzanych na Roztoczu Środkowym, m.in. susieckich Szumów i rezerwatu Czartowe Pole – wskazuje Basiński. Posprzątajmy.pl jest inicjatywą obywatelską stawiającą sobie za cel walkę z nielegalnymi wysypiskami w Polsce. – Wiemy, że jest ich bardzo dużo, psują nie tylko krajobraz, ale również zagrażają środowisku naturalnemu. Samorządy często się tłumaczą, że nie mają informacji na temat ich lokalizacji. Ten serwis ma to zmienić – piszą organizatorzy akcji. Każdy użytkownik może zamieścić fotografie wysypiska i przyporządkować je do mapy, opisując charakterystykę miejsca. Inicjatorem i koordynatorem serwisu jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Szczegóły akcji i lokalizacja wysypisk na stronie www.posprzatajmy.pl.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama