Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Brodzica: Garną się do gaszenia. Chcą zostać strażakami

Aby stać się członkiem OSP należy mieć co najmniej 12 lat i wcale nie trzeba mieszkać w Brodzicy. Z inicjatywy sołtysa odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna w Brodzicy. Do straży zapisało się 19 osób.
– Powstałe OSP ma bardzo szerokie spektrum działań, których wbrew pozorom główna działalność nie będzie koncentrowała się na walce z pożarami – informuje sołtys Piotr Sendecki, który na co dzień jest strażakiem zawodowym i pracuje w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie. Przewiduje się powstanie jednostki operacyjno-technicznej. Druhowie należący do tej grupy zajmować się będą ratownictwem medycznym oraz prowadzeniem szkoleń w tym zakresie. Jednostka będzie składać się ze strażaków przeszkolonych z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wyposażona będzie w sprzęt ratownictwa medycznego. – OSP w Brodzicy już w tej chwili ma dwóch ratowników medycznych, chęć przystąpienia do jednostki deklarują następni ratownicy oraz lekarz – informuje Sendecki. Drugim celem zawiązanej jednostki będzie działalność związana z rozwojem społeczno gospodarczym. – Druhowie zajmujący się tym zagadnieniem będą pozyskiwać fundusze przeznaczone na rozwój infrastruktury i społeczności w Brodzicy i okolicach – wyjaśnia sołtys. Podczas spotkania podjęto uchwały o zawiązaniu stowarzyszenia, przyjęto statut, wybrano komitet założycielski oraz zarząd OSP.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama