Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Policjanci z Biłgoraja uczyli dzieci, jak bezpiecznie spędzić ferie

Za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Z uczniami ze szkół w Dąbrowicy, Woli Obszańskiej i Dereźni Solskiej spotkali się policjanci, którzy przypomnieli o tym, jak bezpiecznie wypoczywać.
– Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały o zagrożeniach, jakie wynikają często z niewinnych zabaw i o tym jak można się przed nimi ustrzec – informuje Milena Wardach, rzecznik prasowy biłgorajskiej policji. – Dowiedziały się m.in. o tym, jak zachowywać się w kontaktach z obcymi, a także o tym jak uniknąć niebezpieczeństw podczas zabaw na śniegu. Usłyszały również o zagrożeniach, jakie niosą zabawy w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych, na których lód w każdej chwili może się załamać, a także o bezpieczeństwie na drodze. – Wiedzą już jak niebezpieczna może być jazda na sankach ciągniętych przez pojazdy mechaniczne, znają także niebezpieczeństwa zjeżdżania z górki na sankach, gdzie zjazd kończy się na drodze – mówi Wardach. Uczniowie usłyszeli także wiele przestróg od ks. Marcina Zaburko, kapelana biłgorajskich policjantów, który chętnie udzielał ważnych rad.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama