Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wojenne wspomnienia w zamojskim Arsenale

A więc wojna! Ludność cywilna we wrześniu 1939 r. – to tytuł wystawy którą będzie można oglądać w zamojskim Muzeum Barwy i Oręża \"Arsenał”.
Została ona przygotowana przez Biuro Edukacji Instytut Pamięci Narodowej. Ekspozycja opisuje nastroje Polaków we wrześnie 1939 r (chodzi o agresję niemiecką i sowiecką). Składa się z ok. 40 plansz w różnym formacie. Składają się na nią fragmenty wspomnień i relacji cywilnych uczestników wojny (często niepublikowanych) oraz m.in. archiwalne fotografie i faksymile wybranych dokumentów. Wystawa zostanie otwarta jutro o godz. 12. Wstęp wolny.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama