Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biskup odwiedził chorych w szpitalu

W ramach obchodów XVIII Światowego Dnia Chorych ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej odwiedził pacjentów zamojskiego szpitala \"papieskiego”. Wcześniej bp Wacław Depo odprawił uroczystą mszę świętą.
– W tym roku obchody Światowego Dnia Chorych połączone były z poświęceniem oddanej po przeprowadzonych pracach remontowych szpitalnej kaplicy – informuje Ryszard Pankiewicz, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. – W ramach renowacji i aranżacji zmieniono m.in. prezbiterium, pod drewnianym krzyżem umieszczono obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Ponadto wnętrze całej kaplicy zostało pomalowane. Wszystko kosztowało ok. 29 tys. złotych. Koszty inwestycji w zakresie prac remontowo-budowlanych pokryła Fundacja Szpitala, zaś aranżacją i wyposażeniem ołtarza zajęła się Kuria Diecezjalna.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama