Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hrubieszów: Gdzie indziej poszukamy pieniędzy na basen

Władze Hrubieszowa zapewniają, że mimo braku dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego planowane inwestycje sportowe będą realizowane.
Wiadomość, która ostatnio dotarła do Hrubieszowa, zasmuciła wszystkich: Zarząd Województwa nie zatwierdził projektu budowy basenu przy Szkole Podstawowej nr 2 i modernizacji boisk szkolnych przy SP nr 1 i 3. – Czujemy się pokrzywdzeniu, bo w ocenie ekspertów otrzymaliśmy 70 punktów – mówi burmistrz Zbigniew Dolecki. – To wskazana inwestycja, bo pod względem dostępności uczniów do krytej pływalni jesteśmy białą plamą na mapie województwa. Rada Miasta w Hrubieszowie zdecydowała o budowie nowych obiektów sportowych trzy lata temu. W czerwcu ub. roku złożono wniosek o dofinansowanie tego zadania z RPO. Najpierw przeszedł on pozytywnie ocenę formalną, następnie merytoryczną, w której otrzymał 70 punktów na 80 możliwych i znalazł się na 10 miejscu w rankingu. Gwarantowało to otrzymanie dofinansowania. Jednak ostatecznie o przyznaniu środków decydował Zespół Oceniający, który mógł przyznać za wniosek do 20 punktów. W ramach tej oceny strategicznej Hrubieszów otrzymał 12 punktów i spadł w rankingu poniżej 42 miejsca, a tyle projektów zatwierdzono do realizacji. Więcej niż 12 punktów strategicznych otrzymało 89 wniosków, w tym 5 dostało najwyższą ocenę. Burmistrz Hrubieszowa zwraca jednak uwagę, że kolejność wniosków, które otrzymają dofinansowanie nie pokrywa się z liczbą punktów otrzymanych w ostatecznej ocenie. Władze miasta zapewniają, że mimo krzywdzącej decyzji Zarządu Województwa, nie zrezygnują z pomysłu budowy basenu i boisk szkolnych. – Pieniędzy na realizację tych inwestycji będą szukać w innych źródłach zewnętrznych – powiedział nam burmistrz Dolecki.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama