Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wystawa skarbów Troi w Hrubieszowie (zdjęcia, wideo)

W poniedziałek otwarto w Hrubieszowie wystawę prezentującą skarby Troi, wykopane przez Henryka Schliemanna, ze zbiorów berlińskiego muzeum archeologicznego.
Na wystawie \"Troja - Sen Henryka Schliemanna\" można oglądać ponad 400 eksponatów z Muzeum Prahistorii i Archeologii Wczesnohistorycznej w Berlinie, pochodzących z końca epoki brązu, z okresu ok. 1300 do 1600 r. przed naszą erą. Są to kopie znalezisk niemieckiego archeologa-amatora Henryka Schliemanna, który w drugiej połowie XIX wieku odkrył miejsce położenia legendarnej Troi. Pomysłodawcą wystawy jest dyrektor Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie prof. Andrzej Kokowski. Wystawa była już prezentowana w Polsce, ale w skromniejszej wersji. W latach 2006 i 2007 r. w siedmiu największych archeologicznych muzeach kraju odwiedziło ją około 70 tys. osób. Z Hrubieszowa pojedzie do Sztokholmu, a później na kilka lat do Ameryki Południowej. Wystawa będzie czynna do końca maja. Bilety na nią zarezerwowało już około 3 tys. osób.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama