Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tomaszów Lubelski: Tak dużej imprezy narciarskiej jeszcze nie było

Tomaszów wygrał w tym roku z Zakopanem i dlatego to tutaj, a nie w Tatrach odbędzie się tegoroczna edycja imprezy \"Bieg na Igrzyska”. Zawody zaplanowano na najbliższy weekend.
\"Bieg na Igrzyska” to Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich, w ramach którego są rozgrywane zawody dla młodzieży. Program został zainaugurowany w lutym w Ustianowej koło Ustrzyk Dolnych. Następne biegi odbyły się w Jakuszycach, kolejne zostaną rozegrane w piątek i w sobotę w Tomaszowie Lubelskim. Zapisy są przyjmowane do czwartku 4 marca. Organizatorzy spodziewają się około 200 zawodników z całej Polski. Najlepsi w całym cyklu otrzymają roczne stypendia sportowe i nagrody. Na razie, po 4 biegach prowadzi Międzyszkolny Uczelniany Ludowy Klub Sportowy z Tomaszowa. W zawodach mogą brać udział dzieci i młodzież do 16 roku życia. Będą startować w swoich grupach wiekowych, w najmłodszej są nawet 9-latki. W piątek będą się ścigać stylem klasycznym. Najstarsi przebiegną dystans 3 kilometrów, najmłodsi 2,5. W sobotę pobiegną stylem dowolnym, najdłuższy dystans to 5 kilometrów. Według Waldemara Kołcuna z Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego będą to zawody przygotowane na najwyższym, światowym poziomie.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama