Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tancerze z Hrubieszowa trenowali w Poroninie

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej wrócił z tygodniowego obozu tanecznego w Poroninie. Hrubieszowianie poznawali tam tańce górali spiskich.
Warsztaty taneczne prowadziła Maria Wnęk, która jest kierownikiem artystycznym i choreografem Zespołu Regionalnego \"Zielony Jawor” ze spiskich Krempach. – Spisz to już 21 region, który znajdzie się w naszym repertuarze – informuje Grażyna Temporowicz, kierownik i choreograf ZPiT Ziemi Hrubieszowskiej. – Tańce górali spiskich są bardzo żywiołowe i efektowne. Na obozie w Poroninie tancerze doskonalili również swoje umiejętności narciarskie i łyżwiarskie pod fachowym okiem instruktora Łukasza Mielniczuka, który przez wiele lat tańczył w hrubieszowskim zespole. Obóz taneczny w Poroninie został zorganizowany przez Hrubieszowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne i Hrubieszowski Dom Kultury przy współudziale środków województwa lubelskiego.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama