Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Prace zamojskich artystów na wystawie w Pizie

W prestiżowej siedzibie Ex Stazione Leopolda w Pizie otwarto wystawę sztuki współczesnej \"PisaArt Expo”, w której udział bierze 21 zamojskich artystów.
Zamojskie środowisko plastyczne reprezentują Winicjusz Borowski, Elżbieta Gnyp, Zygmunt Jarmuł, Mirosław Juszczak, Gabriela Łyko, Marzanna Mucha, Roman Mucha, Stanisław Pasieczny, Dariusz Piekut, Stanisław Piro, Marek Rzeźniak, Bartłomiej Sęczawa, Maciej Sęczawa, Marek Sołowiej, Barbara Szeptuch, Henryk Szkutnik, Marek Terlecki, Jerzy Tyburski, Sylwia Woźniak-Sęczwa, Elżbieta Hałasa oraz Maria Krenz. Organizatorem wystawy jest stowarzyszenie IdeArte di Piza. – Duży udział w promocji naszego środowiska miała nasza rodaczka Joanna Brześcińska-Riccio – informuje Jerzy Tyburski, dyrektor BWA Galeria Zamojska. Dodaje, że podczas czerwcowego Festiwalu Kultury Włoskiej w Zamościu zaplanowano galerii przy ul. Staszica wystawę 15 artystów z Pizy.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama