Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Uczniowie Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego odwiedzili komendę w Zamościu

Wizyta została zorganizowana w ramach ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości. Tomek, Łukasz i Paweł poznali specyfikę zawodu policjanta oraz zdobyli wiedzę na temat kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonywania zawodu.
Mieli także możliwość bezpośredniej rozmowy z policjantami pełniącymi służbę w zamojskiej komendzie. – Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu znajdującego się na wyposażeniu komendy – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji. Przewodnik zaprezentował możliwości wykorzystania w policji psów służbowych. Uczniowie mieli okazję przyjrzenia się z bliska pracy techników kryminalistki. Poza tym obejrzeli stanowisko kierowania, pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz \"niebieski pokój”, czyli specjalne pomieszczenie przeznaczone i przystosowane do przesłuchań dzieci. – Wielkim zainteresowaniem chłopców cieszył się nieoznakowany opel vectra wyposażony w videorejestrator – dodaje Kopeć.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama