Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Reprezentanci Lubelszczyzny na podium \"Tauron Family Cup”

Konkurencja była bardzo silna, ale nasi narciarze i snowboardziści podołali. I z medalami wrócili ze zorganizowanych w Wierchomli finałów tegorocznych Amatorskich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie \"Tauron Family Cup”.
Lublinianka Maja Mościcka stawała na podium dwukrotnie. Srebro zdobyła w snowboardzie, a brąz w narciarstwie. Olga Czerwińska i Jerzy Czerwińscy na trzeciej lokacie kończyli natomiast wyścigi snowboardzistów (w klasyfikacji rodzinnej i indywidualnej). – Wysoką, piątą lokatę w snowboardzie indywidualnym zdobyła Anna Krzyżanowska z Lublina – podkreśla Mariola Czapla z Krasnobrodu, kapitan reprezentacji naszego województwa. Jest zadowolona także z wyników pozostałych zawodników startujących w narciarstwie alpejskim. Bogusław Mazur z Bychawy zajął 11 miejsce, Jerzy Czerwiński – 12, Przemysław Bobrowicz – 12, a Jacek Gmyz z Krasnobrodu – 24. – Warto dodać, że oprócz wymienionych wyżej sukcesów ekipa województwa lubelskiego może poszczycić się także bardzo dobrą lokatą zdobytą w klasyfikacji Pucharu Polski. Tym razem to zasługa Bogusława Mazura z Bychawy, który zwyciężając w dwóch eliminacjach regionalnych (Jacnia i Przemyśl) i uczestnicząc w finale Family Cup zajął II miejsce zdobywając kolejny puchar dla naszego województwa – dodaje Czapla. Tradycyjnie już podczas finału \"Family Cup” ustalany jest kalendarz eliminacji regionalnych na następny rok. Mistrzostwa Województwa Lubelskiego odbędą się w sobotę 8 stycznia 2011 roku na stoku narciarskim w Jacni.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama