Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Igłą i nitką wymalowali prawdziwe cuda

Łucja Dąbska, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu wygrała w najmłodszej kategorii wiekowej konkurs zorganizowany przez tę placówkę. Lista laureatów jest znacznie dłuższa, bo na tegoroczną \"Igiełkę” wpłynęło 56 prac. Wszystkie były wspaniałe.
Ogólnopolski Konkurs Rękodzieła Artystycznego \"Igiełka” został zorganizowany przez MDK już po raz dziesiąty. W najmłodszej kategorii wiekowej jurorzy nagrodzili Łucję, a wyróżnienie przyznali Małgorzacie Surtel ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie. W kolejnej grupie wiekowej nagrodzeni zostali: Agnieszka Czajka (Gimnazjum w Chwałowicach), Piotr Korol (Gimnazjum w Księżpolu), Paulina Zielonka (Gimnazjum w Lipinach Dolnych), a także Aleksandra Jękot, Ludwika Krawczuk, Barbara Pyrczuk (wszyscy z MDK Zamość). Laureaci wyróżnień to: Joanna Czechyra (Gimnazjum w Lipinach Dolnych), Joanna Mazurek (MDK Zamość), Sara Piątek (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszanej i Słabo Słyszącej w Lublinie), Michał Rybak (Gimnazjum w Chwałowicach), Ewelina Rycaj (SOS–W w Zamościu) i Katarzyna Uchman (MDK Zamość). W kategorii dorosłych najwyżej oceniono pracę Barbara Szot z Chwałowic, a wyróżniono dzieła Elżbiety Ruszczyckiej ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochach i Adama Banacha z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w sobotę o godz. 12 w MDK przy ul. kamiennej 20 w Zamościu..

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama