Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ormianie chcieli dostać się do Belgii. Wpadli pod Hrubieszowem

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w okolicach Hrubieszowa trzech obywateli Armenii w wieku 25–50 lat, którzy nielegalnie przedostali się przez granicę, oraz ich dwóch pobratymców, którzy im w tym pomogli.
Nielegalni emigranci pod osłoną nocy przepłynęli Bugiem na pontonie kupionym za 200 dolarów na Ukrainie. Po udanej przeprawie porzucili go na rozlewisku. Pogranicznicy zatrzymali ich w odległości ok. 1500 m od granicy. W ręce funkcjonariuszy wpadło też dwóch innych Ormian, którzy mieszkają obecnie w Wielkopolsce. Wszystko wskazuje na to, że samochodem zamierzali odwieść rodaków w głąb naszego kraju. – Sprawne i szybkie zatrzymanie całej grupy było możliwe dzięki wykorzystaniu przez nasze patrole urządzeń termowizyjnych – informuje Andrzej Wójcik, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. – Mężczyźni mieli przy sobie paszporty i rzeczy osobiste w bagażu podręcznym. Chcieli przedostać się przez nasz kraj. Ich puntem docelowym była Belgia. Nielegalni emigranci zostaną przekazani służbom granicznym Ukrainy, a organizatorami przerzutu zajmie się prokuratura.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama