Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gmina Zamość: Uczniowie wiedzą wiele o pracy strażaka

Eliminacje do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej \"Młodzież zapobiega pożarom” w gminie Zamość zostały rozstrzygnięte. Uczestniczyli w nich uczniowie dziewięciu miejscowych szkół.
Musieli wiedzieć m.in. jak pomagać osobom oparzonym i tamować krwotok tętniczy, gdzie można rozpalać ogniska, co to jest pas przeciwpożarowy i do czego służą ubrania żaroodporne. W kategorii \"szkoły podstawowe” najlepiej wypadła Iga Płachta z Kalinowic oraz Katarzyna Bednaruk, Magdalena Gulak i Dawid Bondyra. Wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjni okazali się: Kamila Magryta z Wysokiego (zajęła pierwsze miejsce), Mariusz Winiarski i Natalia Burzak. Wszyscy uczestnicy turnieju dostali nagrody i upominki. Teraz najlepsi uczestnicy będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym turnieju.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama