Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zapisz dziecko do przedszkola

Na początku kwietnia rozpoczyna się rekrutacja dzieci do zamojskich przedszkoli. O tym, dla ilu maluchów zabraknie miejsc, dowiemy się w połowie maja, bo wtedy będą już gotowe listy przyjęć.
Według dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamościa, w Hetmańskim Grodzie jest około 2300 dzieci w wieku przedszkolnym. – W 13 miejskich przedszkolach czeka na nich 1815 miejsc, a łącznie z niepublicznymi placówkami mamy w Zamościu około 2 tys. miejsc w przedszkolach – informuje Kazimierz Chrzanowski. To oznacza, że miejsc wystarczy dla 83 proc. maluchów. Zdaniem Chrzanowskiego, to jeden z najwyższych wskaźników na Lubelszczyźnie. Do Przedszkola nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wąskiej uczęszcza obecnie 130 dzieci. O wolne miejsca od września rodzice kilkulatków pytali już w styczniu. – W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci 5- i 6-letnie – informuje dyrektor Barbara Korniewska. – W następnej dzieci niepełnosprawne, a dalej w kolejności: dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących, dzieci rodziców z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, dzieci, których oboje rodzice pracują zawodowo. Po ubiegłorocznej rekrutacji do Przedszkola nr 5 przy ul. Peowiaków nie dostało się 22 maluchów. – To były głównie dzieci 3- i 4-letnie, bo dla starszych nie zabrakło miejsc – mówi Grażyna Ziemiańska, dyrektor \"piątki”, do której uczęszcza 125 przedszkolaków. W tym roku szkolnym działa tam 5 grup dziewięciogodzinnych, a ze względu na duże zainteresowanie rodziców utworzono tam też grupę pięciogodzinną dla 5- i 6-latków. – Możemy mieć problemy z przyjęciem wszystkich chętnych 3-latków, bo mamy dla nich tylko 25 miejsc – dodaje dyrektor \"trzynastki”. To nie jest dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych kandydatów na przedszkolaków. – Córka we wrześniu będzie miała prawie 3,5 roku i bardzo nam zależy, by trafiła do przedszkola – mówi pan Marek, ojciec małej Wiktorii. – Chcemy, by miała stały kontakt z rówieśnikami. Przedszkole ma przecież ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci. Rekrutacja ruszy 1 kwietnia i potrwa miesiąc. Aby zgłosić pociechę należy dostarczyć do wybranej placówki uzupełnioną, wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszenia. Karty można złożyć jednocześnie w kilku przedszkolach. W Zamościu nie da się na tego zrobić za pośrednictwem Internetu. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń. W połowie maja będzie wiadomo, czy nasze dziecko dostało się do przedszkola, bo wtedy gotowe będą listy dzieci przyjętych do placówek w roku szkolnym 2010/2011.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama