Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jak słowiki śpiewały w MDK i awansowały dalej

Agnieszka Greszta, Aleksandra Gawron, Magdalena Świstowska i Magdalena Sobczuk będą reprezentować powiat zamojski w wojewódzkim konkursie wokalnym. Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej \"Śpiewający Słowik” przeprowadzono w zamojskim MDK.
W konkursowe szranki stanęło 16 solistów, spośród których jury wyłoniło cztery laureatki. Agnieszka Greszta ma 9 lat i uczy się w Zespole Szkoły i Przedszkola w Kalinowicach. Jej opiekunką jest Beata Surmacz. 11-letnia Aleksandra Gawron to wychowanka Jarosława derkacza z Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Magdalena Świstowska, 13-letnia uczennica Gimnazjum w Łabuniach śpiewa pod kierunkiem Romana Śliwińskiego, a 16-letnia Magdalena Sobczuk z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie do konkursu przygotowywała się pod okiem Renaty Banach. Kolejny występ reprezentantek powiatu zamojskiego w czerwcu, podczas finału \"Śpiewającego Słowika”.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama