Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gimnazjalista z Zamościa ukradł nagrodę zwycięzcom szkolnego konkursu

Sąd rodzinny zajmie się 16-letnim gimnazjalistą, który po rozstrzygnięciu międzyszkolnego konkursu połakomił się na główną nagrodę. Skradziona drukarka wróciła do laureatów.
W czwartek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu odbył się finał szóstej edycji Festiwalu Teatrów Profilaktycznych \"Wolni – Zniewoleni”. Komisja najwyżej oceniła przedstawienie przygotowane przez zamojskie Gimnazjum nr 1 i w nagrodę przyznała im oprócz dyplomów drukarkę wartą 600 złotych. Gdy po zakończonej ceremonii nauczycielka wraz z jednym z uczniów Gimnazjum nr 1 schodzili z nagrodą do szatni, podbiegł do nich nastolatek, wyrwał sprzęt uciekł. Powiadomiono policję. – Ustalono, że za kradzieżą stoi 16-letni uczeń z innej szkoły, który uczestniczył w konkursie – mówi Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji. – Kolega, do którego zaniósł drukarkę, schował ją w piwnicy. Sprawca, którym się okazał uczeń Gimnazjum nr 2, odniósł w końcu skradziony sprzęt do szkoły. Zapewniał policjantów, że to miał być żart. Wszystko wskazuje na to, że nastolatek będzie się musiał z tego żartu tłumaczyć przed sądem dla nieletnich. Drugie miejsce w festiwalu pod honorowym patronatem wiceprezydent Zamoscia Iwonny Stopczyńskiej zajęli gospodarze, czyli ZSP nr 3, a trzecie wychowankowie Bursy nr 2 w Zamościu. Komisja konkursowa wyróżniła Sebastiana Malickiego z ZSP nr 3. W imprezie startowało 7 zespołów. Szkoła, do której uczęszcza 16-letni \"żartowniś”, zajęła siódme miejsce.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama