Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Żarcik z finałem w sądzie

\"Niewinny żart” 16-latka z Zamościa znajdzie swój finał przed sądem dla nieletnich. Nastolatek tuż po zakończonym konkursie - festiwalu teatrów profilaktycznych organizowanym – w jednej ze szkół, zabrał koledze drukarkę, którą ten otrzymał za zajęcie I miejsca.
Jak się okazało, sprzęt ukrył w piwnicy znajomego. Jak tłumaczył policjantom 16-latek, to miał być tylko żart. Zdarzenie miało miejsce w czwartek w Zamościu. W jednej ze szkół organizowany był Festiwal Teatrów Profilaktycznych i przegląd teatrów amatorskich. Po zakończonym konkursie i nagrodzeniu zwycięzców nastoletni przedstawiciel zwycięskiej drużyny wraz z nagrodą w postaci drukarki schodził do szatni. Nim się zorientował, inny nastolatek reprezentujący konkurencyjną drużynę nagle odebrał mu z rąk pudełko i oddalił się z miejsca. O zdarzeniu powiadomiono policjantów. Szybko ustalono, że sprawcą tego czynu jest 16-letni mieszkaniec Zamościa. Po interwencji funkcjonariuszy nastolatek odniósł drukarkę. Jak się okazało sprzęt ukrył w piwnicy szkolnego kolegi. Policjanci przesłuchali 16-latka. Młodzieniec tłumaczył policjantom, że jego zachowanie było tylko żartem, a drukarkę zamierzał zwrócić. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem dla nieletnich.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama