Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Czterech mężczyzn wpadło z lewymi papierosami

Polskie papierosy podrożały. Dlatego sporo mieszkańców regionu zarabia na towarze sprowadzanym z Ukrainy. Interesy idą dobrze do czasu, gdy na trop handlarzy wpadnie policja.
Zamojscy policjanci przeszukali w weekend obejście należące do 48-latka z Komarowa. Znaleźli tam 3 tys. 160 paczek papierosów i 56 półlitrowych butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Straty skarbu państwa sięgnęły 25 tys. zł. Podobną ilość ukraińskich papierosów zarekwirowali ostatnio u trzech mężczyzn również policjanci z Tomaszowa Lubelskiego. Najpierw zatrzymany został Ukrainiec, który posiadał ponad tysiąc paczek papierosów różnych marek. Ukrył je w bagażniku autokaru, którym podróżował. Tłumaczył się, że skupił je od współpasażerów. Z kolei w bagażniku skutera, którym przez Tomaszów Lubelski jechał 57-latek mundurowi odkryli 223 paczki i 2 butelki wódki. Na tym się nie skończyło. – Przeszukano jeszcze miejsce zamieszkania tego mężczyzny. W sumie ujawniono u niego 849 paczek papierosów i 5 butelek wódki – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji. W ręce policjantów z Tomaszowa wpadł również 34-latek spod Zamościa, który w swoim aucie wiózł 1260 paczek ukraińskich papierosów.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama