Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Arsenał w garażu 20-latka ze Szczepiatyna

Zgromadził w sumie 166 sztuk nabojów i łusek oraz trochę prochu. Wrzucił to do metalowej puszki i schował ją w garażu. Arsenał namierzyli i zabezpieczyli policjanci.
Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego \"odwiedzili” 20-latka we wtorek, a wcześniej dowiedzieli się, że mogą u niego znaleźć nielegalną amunicje. Nie zawiedli się. W schowanym w garażu metalowym pojemniku znaleźli to, czego szukali. – W trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń odnaleźli 84 sztuki amunicji, 82 łuski ze spłonkami, niektóre wypełnione były prochem oraz ok. 50 gram prochu strzelniczego – wylicza Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji. Amunicja pochodzi najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. 20-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jego kolekcją zajęli się pirotechnicy. Za nielegalne posiadanie amunicji miłośnikowi militariów ze Szczepiatyna w gminie Ulhówek grozi teraz od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama