Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tomaszowskie: Policja i skarbówka szukały nielegalnych papierosów. I znalazły

Zwarli szeregi, utworzyli silną grupę i zebrali wielkie żniwo. Przedwczoraj policjanci z Tomaszowa Lubelskiego, wspólnie kolegami po fachu z Lublina i funkcjonariuszami wywiadu skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej z Lublina znaleźli i zabezpieczyli ponad 8 tys. paczek papierosów i 11 litrów alkoholu.
Jako pierwszy, w Józefowie wpadł 48-latek z Bełchatowa. Mężczyzna wiózł swoim peugeotem ok. 4000 paczek papierosów różnych marek. Z kolei w jednej z tomaszowskich hurtowni znajdowało się 2188 pudełek papierosów i 11 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. 52-letni właściciel stracił wszystko. Podobnie, jak 32-letnia tomaszowianka, u której znaleziono ponad 1500 paczek papierosów. Mniej (330 paczek) musiał oddać 57-latek z Sejn (woj. Podlaskie), którego zatrzymano w Rybnicy (gm. Susiec). Cały zarekwirowany, bezakcyzowy towar, o wartości rynkowej ok. 64 tys. zł trafił do depozytu. Jego właściciele już usłyszeli zarzuty. Grozi im grzywna, ale również nawet do 2 lat więzienia. – Od początku tego roku w powiecie tomaszowskim ujawniono już 14 przypadków nielegalnego posiadania wyrobów akcyzowych. W analogicznym okresie ubiegłego roku były tylko 2 – wskazuje Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama