Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biłgoraj: Wyśpiewali sobie nagrody na Festiwalu \"Pogodna nutka\"

Kilkudziesięciu biłgorajskich uczniów przywitało wiosnę śpiewem. W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej \"Pogodna nutka”. Były znakomite popisy wokalne, burza oklasków i laury dla wykonawców.
Dzieciakom z Biłgoraja talentów nie brakuje. Młodzi wokaliści byli oceniani w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi mieli od 7 do 10 lat. Najlepiej w tej grupie wypadł Kacper Studnicki, uczeń SP w Józefowie (zaśpiewał piosnkę \"Kolorowe obrazki”) oraz Marta Buszkowska z MGOK w Józefowie i Gabriel Muzyka z SP we Frampolu. W kategorii 11-14 lat bezkonkurencyjni okazali się: Justyna Branewska z MDK w Biłgoraju, Wojciech Ziemichód (SP nr 5 w Biłgoraju), Martyna Pluta (Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju) oraz Monika Grabiał i Justyna Brytan (MDK w Biłgoraju). Wśród starszych najlepsze okazały się Anna Rymarz i Aleksandra Czyżo (MDK w Biłgoraju) oraz Karolina Jonik (Gimnazjum w Józefowie). Zwycięzcy dostali dyplomy i ogromną burzę oklasków. Specjalną nagrodą była nominacja do uczestnictwa w V Międzynarodowym Festiwalu Piosenki \"Podlaska nutka”. Pojadą tam Justyna Branewska, Martyna Pluta, Natalia Łuszczak i Kamil Małysa.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama