Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artystki ludowe nagrodzone za wielkanocne cacka

Dzisiaj w samo południe w Muzeum Zamojskim oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu wielkanocnego na najpiękniejsze palmy i pisanki.
Dwie równorzędne nagrody w kategorii tradycyjnej twórczości ludowej powędrowały do Katarzyny Zygmunt z Korytkowa Dużego za palmy i pisanki oraz do Stanisławy Rozmiarkowskiej z Tereszpola za pisanki. Na drugim miejscu znalazły się natomiast Alfreda Urbańska z Hrubieszowa oraz Elżbieta Dudek z Rozdołów. Trzecią lokate podzielono między: Helenę Prus z Dołhobyczowa, Bogusławę Antonik z Marysia, Krystynę Sioma z Dąbrowy Tarnawackiej i Jolantę Kliszcz. Wyróżnienia zdobyły natomiast panie: Marta Molska z Szychowi, Irena Antonik z Marysina i Henryka Gancarz ze Strzyżowa. W kategorii współczesnej twórczości artystycznej najlepiej wypadła Izabela Kalenowska z Zamościa. Drugą nagrodę zdobyła Bronisława Ostrówka z Tyszowiec, a trzecia została podzielona między Barbarę Czerniak z Zamościa, Teresę Runo z Tereszpola i Monikę Molska z Szychowi. Ponadto komisja przyznała wyróżnienie dla Leonarda Łozy z Niewirkowa za rzeźbę o tematyce nawiązujące do Świąt Wielkiej Nocny. Jurorzy pod przewodnictwem Andrzeja Urbańskiego, dyrektora muzeum ocenili prace 36 twórców z terenu całej Zamojszczyzny. W swoim werdykcie brali pod uwagę wartości artystyczne, staranność wykonania pod względem technicznym, kultywowanie ludowej tradycji wielkanocnej.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama