Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Koniec epoki wczesnego Gierka. Remontują komendę po 40 latach

Budynek obecnej Komendy Miejskiej Policji w Chełmie został wzniesiony jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Od tamtej pory niewiele się w nim zmieniło. Po ponad 40 latach w końcu przyszedł czas na jego gruntowną modernizację.
Koniec epoki wczesnego Gierka. Remontują komendę po 40 latach
Policyjny gmach nie dość, że nie zachwycał pod względem architektonicznym, to za sprawą przestarzałych instalacji stawał się coraz bardziej kosztowny w utrzymaniu.

- Remont został zaplanowany z rozmachem - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. - Przede wszystkim ocieplone zostaną ściany zewnętrzne i dachy. Jednocześnie na korzyść zmieni się wygląd elewacji. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, bramy, kraty w oknach, a także instalacje odgromowa, elektryczna i centralnego ogrzewania. Ponadto fasadę budynku ozdobi estetyczne logo policji.

Tak szeroko zakrojony remont ma pochłonąć blisko 4 mln zł. Około połowę tej kwoty inwestor otrzymał z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Resztę wygospodarowała lubelska Komenda Wojewódzka Policji z własnych środków.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama