Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biłgoraj: Ksiądz będzie namawiał nastolatki do cytologii

Ksiądz Rafał Pastwa z kraśnickiej fundacji \"Za bramą” poprowadzi jutro w biłgorajskim LO im. ONZ spotkania z uczennicami, podczas których mowa będzie m.in. o konieczności korzystania z profilaktycznych badań cytologicznych.
Jutrzejsze rozmowy odbywać się będą w ramach programu Kobiety Kobietom, zainicjowanego przez wojewodę Genowefę Tokarską. Z uczennicami szkół ponadgimnazjalnych (o godz. 10.30 i 12) spotka się także lekarz specjalista i przedstawiciel wojewody. Wykłady mają przekonać nastolatki do tego, by o badaniach cytologicznych przypominały swoim mamom, ciociom i babciom. W Biłgoraju z bezpłatnych cytologii można skorzystać w Poradni Kobiecej miejscowego szpitala przy ul. Pojaska 5. To oferta dla pań w wieku 25-59 lat. Wykwalifikowana położna czeka na nie na parterze budynku od poniedziałku do piątku w godz. 7-8 i od poniedziałku do środy w godz. 13-14.30. Na miejscu nie ma kolejek, nie trzeba się wcześnie umawiać, ale przychodząc na badanie należy wziąć ze sobą książeczkę RUM i dowód ubezpieczenia. Więcej informacji pod nr tel. (084) 688-21-25.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama