Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hrubieszów: Znęcali się nad kolegą z celi, bo nie chciał się myć

Za znęcanie nad współwięźniem dostali dodatkowo rok i 8 miesięcy odsiadki. Mowa o dwóch kryminalistach z hrubieszowskiego więzienia, którzy siłą próbowali nauczyć współosadzonego higieny.
Po odbyciu kary więzienia za włamania 20-letni Krzysztof J. miał opuścić mury więzienia już rok temu. Ale nic z tego. Sąd postanowił go tymczasowo aresztować pod zarzutem znęcania się nad kolegą z celi. Podobne zarzuty usłyszał 20-letni Damian K., który trafił za kratki za rozbój. Podczas śledztwa ustalono, że w lutym ub. roku obaj uderzali kolegę z celi taboretem w rękę, a następnie przez kilka dni bili go rękami po ramionach. Funkcjonariusze zauważyli siniaki, ale poszkodowany utrzymywał, że sam uderzył się w drzwi. Kłamał, bo bał się zemsty ze strony współwięźniów. Dlaczego podpał kolegom z celi? Bo nie chciał się myć. Krzysztof J. i Damian K. najpierw próbowali go po dobroci przekonać do częstszego korzystania z łazienki, a gdy to nie poskutkowało siłą próbowali to na nim wymusić. Oskarżeni nie przyznali się do winy. Sąd Rejonowy w Hrubieszowie skazał ich na rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności, a Sąd Okręgowy w Zamościu właśnie oddalił apelację. Wyrok jest już prawomocny. Kary nie uniknie też poszkodowany Piotr S., który wraz z matką odpowiada przed sądem za składanie fałszywych zeznań. Grozi im do 3 lat więzienia.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama