Reklama
Harcerze rozstrzygnęli swój wielkanocny konkurs
Świąteczne wypieki zostały skonsumowane, a wielkanocne stroiki, kartki i pisanki trafiły do wielu zamojskich instytucji wraz życzeniami. Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu podsumowała Konkurs Wielkanocny – 2010 \" Kartki, Pisanki, Kraszanki, Baby, Mazurki ”.
- 01.04.2010 13:05
Do udziału w jego tegorocznej edycji zgłosiło się 114 zuchów i harcerzy. Jury, pod przewodnictwem Magdaleny Cieplechowicz ze Stowarzyszenia \"Drukarnia Wyobraźni” przyznało osiem wyróżnień.
W kategorii \"Kartki, Pisanki, Kraszanki” zdobyli je: 69 Drużyna Harcerska \"Pyszczydła” przy Zespole Szkół w Wysokiem, 4 Drużyna Harcerska \"Morusy” przy SP Bodaczów, 141 Gromada Zuchowa \"Słoneczne Promyki” przy SP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, Gromada Zuchowa \"Ekoludki” przy SP 6 w Zamościu, Drużyna Harcerska \"Zawisza” przy SP Bodaczów, 7 Drużyna Harcerska im. K. Namysłowskiego przy SP w Wierzbie i 5 Drużyna Harcerska im. Dzieci Zamojszczyzny przy SP w Krzaku.
Natomiast w kategorii świątecznych wypieków najlepiej spisały się \"Słoneczne Promyki”.
– Prace konkursowe harcerzy przekazali wraz z życzeniami świątecznymi do szpitali, domów dziecka, domów opieki społecznej, władzom samorządowym, przyjaciołom harcerstwa a na degustację ciast zaproszono dzieci z zamojskiej starówki – informuje Janusz Nowosad, komendant ZHP w Zamościu.
Reklama
Komentarze