Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bibliotekarki z Lubelszczyzny dyskutowały w Warszawie

Przedstawiciele Dyskusyjnych Klubów Książki z całej Polski uczyli się w stolicy jak w ciekawy sposób zaprezentować książkę, by zachęcić do jej przeczytania. Swoich reprezentantów miała również Lubelszczyzna.
Nasze województwo reprezentowały w Warszawie Magdalena Wójcikiewicz z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Elżbieta Jamroz, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie. Warsztaty prowadzili Marek Kochan, pisarz, ekspert w dziedzinie mediów i komunikacji, oraz Maciej Orłoś, znany dziennikarz i autor książek dla dzieci. Kierownik józefowskiej biblioteki zapewnia, że zdobyte doświadczenia wykorzysta już podczas najbliższych spotkań DKK. W całym województwie lubelskim są obecnie 32 takie kluby, w tym 4 w powiecie biłgorajskim. Ich podstawowym celem jest promowanie czytelnictwa poprzez aktywizację lokalnych środowisk.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama