Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wyjście Ewakuacyjne z III LO laureatem Spotkań Teatralnych

Grupa Wyjście Ewakuacyjne z III LO im. C. K. Norwida w Zamościu została Laureatem VII Spotkań Teatralnych Zwierciadła 2010 zorganizowanych przez II LO im. Hetmana J. Zamoyskiego w Lublinie.
W imprezie wzięło udział 28 grup teatralnych z województwa lubelskiego. Gościem honorowym festiwalu był aktor teatralny i filmowy Bartosz Opania. Zamościanie zaprezentowali spektakl \"Fabryka Kukiełek”. Autorką scenariusza i reżyserem przedstawienia jest uczennica ogólniaka przy ul. Kilińskiego – Simona Sienkiewicz. Sztuka opowiada historię spotykających się przypadkowo osób, które z różnych powodów muszą wyzbyć się swojego indywidualizmu. Wsiadają do pociągu, który ma zawieźć ich do fabryki kukiełek, a więc miejsca, gdzie będą mogli stać się tzw. \"szarą masą”. Jurorów, oprócz oryginalnego scenariusza, urzekła na pewno fenomenalna gra młodych aktorów: Natalii Malec, Karoliny Wawrycy, Kamili Boruckiej, Małgorzaty Byry, Aleksandry Kusztykiewicz, Michała Kolano, Michała Luchowskiego, Łukasza Cisło, Karola Kuśnierza i Taddeo Ferrao. Wyjście Ewakuacyjne zostało nagrodzone \"Małym Zwierciadłem”. Lepsza okazała się jedynie grupa Puk-Puk ze Świdnika, laureat \"Dużego Zwierciadła”. To nie pierwszy sukces młodych zamościan. W grudniu ub. roku ich przedstawienie \"Sen nocy letniej” zostało dostrzeżone na przeglądzie teatralnym w zamojskim \"ekonomiku”, a Aleksandra Kusztykiewicz dostała nagrodę dla najlepszej aktorki.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama