Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Drogi w gminie Mircze nadal są dziurawe, ale dzieci wróciły do szkół

Dzieci z gminy Mircze wróciły dzisiaj do swoich szkół. Przed świętami decyzją wójta gminy we wszystkich placówkach odwołano lekcje. Powodem był fatalny stan dróg, który uniemożliwiał autobusom szkolnym pokonanie niektórych odcinków.
– Ziemia wyschła, więc sytuacja poprawiła się na tyle, że do ruchu dopuszczono gimbusy – poinformował nas Lech Szopiński, wójt Mircza. Na wielu odcinkach dróg powiatowych i gminnych utrzymano jednak ograniczenia w tonażu pojazdów, ale pod znakami pojawiły się tablice \"Nie dotyczy autobusów szkolnych”. Tak jest m.in. na trasach Stara Wieś–Telatyn i Lipowiec–Wereszyn. Zarząd Dróg Powiatowych w Hrubieszowie wyremontował na razie najtrudniejszy odcinek drogi w Starej Wsi. To tam przed świętami \"zakopał” się podczas jazdy autobus. Pozostałe drogi czekają na remont. – W tej chwili zajęliśmy się remontem w Stefankowicach (w gminie Hrubieszów – red.), bo trasa Teratyn–Horodło jest nieprzejezdna – informuje Józef Kuropatwa, starosta hrubieszowski. – Później zabierzemy się za drogi w gminie Mircze. Wystąpiłem do wojewody i premiera o pomoc w ich remoncie, ale raczej nie dostaniemy na to pieniędzy i będziemy musieli je remontować z własnych środków. Bo przełomy, to nie klęska żywiołowa. Gdyby chmura się oberwała, to co innego. Władze gminy Mircze mają zabezpieczone w swoim budżecie 2,1 mln złotych na remonty dróg gminnych, a 100 tys. złotych przekażą starostwu na drogi powiatowe. – Stan dróg szybko się nie poprawi, więc rozważamy ogłoszenie przetargu na dowóz dzieci do szkół lżejszymi busami, możemy też sprzedać autobusy i kupić w ich miejsce mniejsze pojazdy – mówi Szopiński. Przypomnijmy, że ze względu na fatalny stan dróg 700 uczniów mireckiego gimnazjum oraz trzech podstawówek w Mirczu, Wiszniowie i Kryłowie miało przed świętami przymusowe ferie. Taką decyzję podjęły wspólnie z dyrektorami placówek władze gminy. Na niektórych drogach w wyniku mrozów i wiosennych roztopów nawierzchnia i nasypy zostały miejscami całkowicie zniszczone. Zajęcia będą odpracowywane w trzy kolejne kwietniowe soboty.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama