Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dziś otwarcie gminnego centrum współpracy polsko-niemieckiej w Wólce Wieprzeckiej

W Wólce Wieprzeckiej odbędzie się dzisiaj otwarcie gminnego centrum współpracy polsko-niemieckiej. Opiekuje się nim stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne \"Leśne Sioło”. Jego członkowie będą organizować konkursy, spektakle i turnieje językowe.
Na początek ogłoszone zostały zmagania dla dzieciaków ze szkół z Wólki Wieprzeckiej, Białowoli, Żdanowa i Borowiny Sitanieckiej. Uczniowie będą popisywać się znajomością języka niemieckiego niemieckiej literatury. Wszyscy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez władze niemieckiego Schwabisch Hall (to miasto partnerskie Zamościa), Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i \"Leśne Sioło”. – Przyjadą też goście z Niemiec i władze gminy Zamość – mówi Waldemar Zakrzewski, zamojski reżyser, twórca kilku teatrów młodzieżowych i prezes stowarzyszenia \"Leśne Sioło”. – To dopiero początek naszej działalności. Mam nadzieje, że ta międzynarodowa współpraca zaowocuje jeszcze wieloma przedsięwzięciami. Początek dzisiejszych uroczystości o godz. 12.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama