Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Uczniowie recytowali po niemiecku. Dostali nagrody

Turniej Szkół został rozstrzygnięty. Jego uczestnicy recytowali utwory w języku niemieckim, opisywali zabytki Schwäbisch Hall (to miasto partnerskie Zamościa), prezentowali bogate scenki teatralne i m.in. opracowywali wycieczki po Stuttgarcie.
Turniej odbył się w nowootwartym gminnym centrum współpracy polsko-niemieckiej w Wólce Wieprzeckiej. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie miejscowej szkoły podstawowych oraz ich koledzy z Białowoli, Żdanowa i Borowiny Sitanieckiej. Wszyscy radzili sobie naprawdę bardzo dobrze. Jednak konkursowe jury wyróżniło Dawida Bondyrę, Justynę Koczułap, Kamila Pupca i Kacpra Romaszkę (SP w Wólce Wieprzeckiej), Karola Łasochę i Agatę Welik (SP w Żdanowie), Joannę Siwiło (SP Białowola) oraz Łukasza Jamroza (SP w Borowinie Sitanieckiej). W nagrodę, wszystkie szkoły uczestniczące w turnieju otrzymały bogate zestawy pomocy dydaktycznych do nauki języka niemieckiego. Upominki otrzymało także 40 uczniów uczestniczących w tym turnieju. Zmagania zorganizowało Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne \"Leśne Sioło” z Wólki Wieprzeckiej. Projekt został dofinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama