Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Niemcy z wizytą u zamojskich policjantów

Niemieccy policjanci wiedzą już, na jakich zasadach pracują ich zamojscy koledzy po fachu. Poznali ich wyposażenie, a nawet popróbowali swoich sił na zamojskiej strzelnicy. Wszystko to w ramach wizyty, jaką ostatnio złożyli w Zamościu.
Zamość i niemieckie miasto Schwaebisch Hall są partnerami od 20 lat. W tym czasie współpraca zawiązywała się w wielu dziedzinach, między wieloma bliźniaczymi instytucjami w obu ośrodkach. Efektem tego partnerstwa jest również niedawna wizyta gości z Niemiec w zamojskiej Komendzie Miejskiej Policji. Złożyli ją Gunter Freisleben, szef Dyrekcji Policji w Schwaebisch Hall oraz Jurgen Merwald odpowiadajacy za pracę policjantów ruchu drogowego a jednocześnie szef IPA regionu Schwaebisch Hall. – Goście mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem funkcjonariuszy zamojskiej komendy. Z dużym zainteresowaniem obserwowali możliwości będącego na wyposażeniu techników kryminalistyki zamojskiej komendy urządzenia Quick Map 3D, służącego do dwu i trójwymiarowej wizualizacji śladów na miejscu zdarzenia – opowiada Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji. – Wzięli także udział w treningu strzeleckim. Spotkanie było też okazją do rozmów na temat udziału zamojskich policjantów w projekcie pod nazwą Landestag 2010 – \"Dzień Bezpieczeństwa Drogowego 2010 - Tu albo tam - bezpiecznie w drodze”, którego głównymi organizatorami są niemieccy funkcjonariusze z Dyrekcji Okręgowej Policji Schwaebisch Hall. – Głównym celem tego projektu jest porównanie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze działania jednostek policji z wyżej wymienionych miast, jak również wymiana doświadczeń w tym zakresie w celu zminimalizowania ilości wypadków oraz ich skutków w postaci ofiar śmiertelnych i rannych – wyjaśnia Joanna Kopeć.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama