Do kradzieży doszło 6 stycznia w Różance pod Włodawą. Z należącego do 28-latka budynku gospodarczego złodzieje zabrali sprzęt muzyczny do realizowania nagrań o wartości ponad 7 tys. zł. Policjanci ustalili, że za włamaniem stali mieszkańcy Różanki - 20 latek i jego 16-letni kolega. W czwartek obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.
- Wkrótce po włamaniu sprawcy chcieli sprzedać skradziony sprzęt w lombardach w pobliskiej miejscowości i podzielić się pieniędzmi z jego sprzedaży - mówi Bożena Szymańska, oficer prasowy włodawskiej policji. - Sprzęt ten nie został jednak przyjęty do lombardów. Został odzyskany i wróci do właściciela.
Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia. 20-latek przyznał się do winy. Chce dobrowolnie poddać się karze jednego roku i 4 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ma również zapłacić 700 zł grzywny. Jego młodszy kolega odpowie za włamanie przed sądem dla nieletnich.
Muzykalni włamywacze
Policjanci zatrzymali dwóch młodych ludzi, którzy ukradli sprzęt muzyczny. Łupy warte były ponad 7 tys. zł. Jednemu ze złodziei grozi teraz do 10 lat więzienia.
- jsz
- 09.01.2015 19:53

Data dodania:
09.01.2015 19:53
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama
Komentarze