Sprawka: Przypilnuję pieniędzy na służbę zdrowia
Lech Sprawka, kandydat na posła z PiS zapowiedział, że będzie pilnował podziału pieniędzy na służbę zdrowia w naszym regionie.
- 27.09.2011 19:55
Lech Sprawka, kandydat na posła z PiS zapowiedział, że będzie pilnował podziału pieniędzy na służbę zdrowia w naszym regionie. Ma monitorować sytuację zadłużonych szpitali prowadzonych przez samorząd województwa i powiaty oraz działania na rzecz utrzymania zakładów stomatologicznych w szkołach.
Sprawka zauważył, że nowy algorytm podziału środków na służbę zdrowia jest korzystniejszy dla Lubelskiego, jednak niesprawiedliwy jest podział pieniędzy z rezerwy NFZ. – Nie dostaliśmy ani złotówki i im bliżej końca roku tym sytuacja przypomina tę z czasów niesprawiedliwego algorytmu. Zapowiadam walkę, żeby w kolejnych latach taka sytuacja nie powtórzyła się – obiecał Sprawka. (rp)
Reklama
















Komentarze