Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na dekarza i elektryka. Nowe kierunki w biłgorajskich szkołach

Klasa sportowa, dekarz, technik urządzeń sanitarnych, elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik przemysłu mody – to nowe kierunki kształcenia, które od września powstaną w biłgorajskich szkołach ponadgimnazjalnych.
Na dekarza i elektryka. Nowe kierunki w biłgorajskich szkołach

W Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących powstaną trzy nowe kierunki kształcenia: klasa sportowa jako jedna z klas w liceum; technikum budowlane proponuje nową specjalność – technik urządzeń sanitarnych, a szkoła zawodowa będzie od września kształcić dekarzy.

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w technikum utworzona zostanie specjalność: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Do szkoły zawodowej, po 10 latach przerwy, wróci kształcenie w zawodzie elektryk.

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących od września rozpocznie funkcjonowanie klasa o specjalności technik przemysłu mody.

Na utworzenie tych wszystkich profili nauczania zgodę wydał zarząd powiatu biłgorajskiego jako organ prowadzący.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama