Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy inwestor w strefie ekonomicznej w Chełmie. Buduje centrum logistyczne

Firma Assa rozpoczęła budowę centrum logistycznego przy ul. Hutniczej w Chełmie. To już trzecia inwestycja w chełmskiej podstrefie ekonomicznej.
Nowy inwestor w strefie ekonomicznej w Chełmie. Buduje centrum logistyczne

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami budowa centrum logistycznego w Chełmie staje się faktem – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Cieszy mnie, że powołana przez nas podstrefa ekonomiczna się sprawdza. Nowe zakłady produkcyjne i usługowe to przecież nowe miejsca pracy. Cały czas prowadzimy rozmowy z kolejnymi inwestorami.

Powierzchnia magazynowa powstającego centrum logistycznego to 5 tys. mkw. z wysokością składowania do 8 metrów. Nowe centrum to także 400 mkw. powierzchni biurowej oraz obszerny plac manewrowy i parking dla TIR-ów. Inwestor zapewnia, że centrum przy ul. Hutniczej spełnia najwyższe standardy operacyjne. Cały obiekt będzie objęty monitoringiem oraz całodobową ochroną.

Jeśli w chełmskiej podstrefie robi się już wręcz za ciasno, to we Włodawie na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 26 lipca taka podstrefa właśnie została powstała. Przygotowania i zabiegi o jej utworzenie trwały cztery lata. Włodawska podstrefa to ponad 5 ha miejskich terenów włączonych do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan”.

– Także pozostałe nasze tereny inwestycyjne będą podlegały powoli wchodzącej w życie nowej ustawie mówiącej o całej Polsce jako strefie gospodarczej – zaznacza Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy. – Najważniejsze, że Włodawa staje się miastem bardziej atrakcyjnym i otwartym do inwestowania zarówno na zasadach specjalnej strefy ekonomicznej jak również nowej ustawy. 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama