Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Włodawa będzie miała swoją bezpłatną sieć Wi-Fi

Francuskie Cannes, hiszpańskie Bilbao i Włodawa. Co łączy te miasta? 15 tysięcy euro. Takie kwoty w tych miastach wyłoży Bruksela na stworzenie nowej, publicznej i bezpłatnej sieci Wi-Fi. Darmowe surfowanie będzie możliwe już w maju.
Włodawa będzie miała swoją bezpłatną sieć Wi-Fi

Burmistrz Wiesław Muszyński podpisał już umowę z unijną Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci (INEA) na budowę punktów dostępowych (hotspotów) Wi-Fi na terenie miasta.

– Dzięki nowej sieci Wi-Fi użytkownicy uzyskają dostęp do społeczeństwa gigabitowego na niespotykaną dotąd skalę w standardzie Wave 2.0 i Hotspot 2.0 – mówi burmistrz Muszyński. – To pierwsze pieniądze pozyskane bezpośrednio z Brukseli.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama